Limetkkovy stránečky

Stránky věnované airsoftu, fotografii a TRS06

Infokoutek


Děkuji za návštěvu mých stránek a doufám, že se vám tu bude líbit. Veškeré připomínky, vzkazy a komentáře pište do návštevní knihy případně na mail: limofoto@email.cz


S pozdravem vaše Limetkka

RSS

RSS

Airsoft

Chestrig standard od Tacgear

     Snad každý z nás s sebou na manévry tahá hromadu haraburdí, jež je třeba někam uložit. Já jsem si pro tento účel vybral lehký Chest rig standard od Tacgearu, který v tomto článku popíšu. Jestli jsem vybral dobře, posuďte sami. 


Úvod - čtyři varianty kamufláže


     Na začátek je třeba říci, že tento "rig" se dodává ve čtyřech provedeních kamufláže (flek, tropen, dánský flek a švédské camo). Všechny čtyři varianty mají velice dobré barevné zpracování. Já jsem si vybral variantu německého fleku, kterou budu dále popisovat.

     Velkou výhodou tohoto modelu je jeho velikost a kompaktnost - nikde z něj netrčí hromada stahovacích popruhů a dalších serepetiček. To má krom optických výhod i výhodu praktickou, totiž, že se nikde nezachytíte za větev, což nebývá v některých situacích příjemné. Ostatně vzhled můžete posoudit sami z obrázků. Nyní už se ale pusťme do podrobného rozboru.


 

 

Šest sumek a minimum zbytečného řemení


     Základem rigu je hrudní panel (správně by se měl nosit na hrudi, většina ho ale nosí níže), na němž jsou ve středu umístěny tři sumky vždy na dva zásobníky pro G36 a na každé straně pak jedna větší sumka. Výčet sumek završuje kapsa na dokumenty, která tvoří vnitřek panelu. Jak už jsem psal, do prostředních tří sumek se vejde celkem 3x2 zásobníků na G36. Já využívám jen dvě sumky na zásobníky a ve třetí mám rychloplničku, "hoummejd" lahvičku na kule, nůž a dalekohled. Ve větších kapsách pak čutoru, sváču a další bordel. Mimochodem do velké suky přesně pasuje originální německá polní láhev. Vnitřní kapsu na dokumenty doporučuji využít na mapu případně peněženku a doklady, dokonce se tam vejde i kratší vyšťourávák. Zásobníkové sumky mají klasické německé rychlozapínání přezkou (bohužel i Tacgear používá ztenčených přezek, což je škoda), velké kapsy batohovou přezkou a vnitřní kapsa je na dva druky. Zde bych měl jednu výtku k zásobníkovým sumkám. Pokud nejsou plné nedrží zcela tvar, takže může zapínání činit problémy. Proto doporučuji nosit sumky plné, nebo využít druhé možnosti. Všech pět sumek má totiž možnost zapínání též na suchý zip (viz obrázek), což doporučuji využít u sumek, jež nepoužíváte (prázdné, nebo když je v nich mobil a podobně). Suchý zip jde poměrně ztěžka rozepnou a už se mi stal osudným, když jsem dostal kulí, protože jsem nestihl rychle přebít - na rozepnutí potřebujete v podstatě dvě ruce. U všech tří sumek pak doporučuji pásky, na nichž je přezka oblepit páskou (viz obrázek), čímž získají tuhost a neodstávají. Pásky jsou totiž poměrně měkké. Každopádně po tomto vyladění se s nimi pracuje výborně. Nakonec bych se zmínil o materiálu, jež je sice poměrně tenký, ale zato pevný a zatím se zdá, že i dosti oděruvzdorný. Samozřejmě je také  nepromokavý a nemusíte se bát namočení obsahu sumek za deště. Komu by přesto bylo těch šest sumek málo má možnost si vždy po jedné přidělat pomocí BW adaptéru na každé rameno, kde jsou panely nosného systému (háček). Plánuji využití na vysílačku a sumku na pistolový zásobník nebo granát.


     Další výhodou je možnost nošení i velmi mohutnými postavami. Rig má totiž z výroby velice dlouhé stahovací popruhy. Díky tomu je možné (ba dokonce výhodné) nosit rig na protistřepinové vestě. Osobně ho nosím na bristolce a sedne "jak prdel na hrnec". Dobře ho lze ale nosit třeba na smocku, to už je na každém, jak se rozhodne. Každopádně, pokud jste hubenějších postav, doporučuji pak stahovací popruhy ustřihnout a zatavit zapalovačem, aby vám neplandaly kolem.
Resumé


     Shrnuto a podtrženo jsem s tímto rigem velice spokojen a mohu ho doporučit. Mezi výhody patří skladnost, kompaktnost, využitelnost sumek, vzhled a možnost nošení batohu nebo jízdy ve vozidle. Mezi nevýhody bych pak zařadil obtížnější plížení s rigem a ne úplně nejlépe řešené zapínání zásobníkových sumek. Rozhodně se nejedná o vyhozené peníze a koupil bych znovu. Článek budu postupně doplňovat, bude-li co. Případné otázky vám rád zodpovím...


 
Polsední aktualizace proběhla 16. února 2012